Marta z Obserwatorium Zarządzania prosiła mnie żebym,  jeżeli zajmujesz się w firmie sprawami rozwoju pracowników, zachęcił Cię do wzięcia udziału w ankiecie internetowej. Obserwatorium przygotuje z tego raport. Warto wziąć udział – rzecz jest dla naszego wspólnego pożytku.  Oto treść informacji jaką dostałem z Obserwatorium. 

Już po raz drugi Fundacja Obserwatorium Zarządzania realizuje badanie, które ma na celu sprawdzenie czy i w jaki sposób polskie przedsiębiorstwa wykorzystują nowe technologie w rozwoju swoich pracowników. Do udziału w badaniu zapraszamy przedstawicieli firm, którzy odpowiadają za wybór tematyki i formy szkoleń. Dla osób, które wypełnią ankietę organizator przewidział nagrody.

Raport podsumowujący zeszłoroczne badanie (do pobrania na stronie internetowej www.obserwatorium.pl) jednoznacznie wskazał na rosnące zainteresowanie narzędziami Web 2.0 i społecznościowymi formami uczenia się w Internecie. Spośród 161 firm, które wzięły udział w badaniu, aż 66% zadeklarowało stosowanie form wspieranych technologią w szkoleniach swoich pracowników. Najpopularniejszą formą e-learningu okazały się być webinary (37%), dużym zainteresowaniem cieszą się również nagrania audio i wideo (32%).

Istotne okazały się również dane dotyczące budżetów przeznaczanych w przedsiębiorstwach na e-learning – w 2012 roku stanowiły one ok. 33% całkowitych środków na szkolenia pracownicze, a w roku 2013 oszacowane zostały na 41%. Niewątpliwie na ten fakt wpłynęła opinia o niższych kosztach e-learningu względem szkoleń tradycyjnych, elastyczność miejsca i czasu oraz malejący koszt produkcji materiałów multimedialnych.

Zadanie jakie postawiliśmy przed badaniem w tym roku to:

  • porównanie zmian pomiędzy poprzednim i obecnym badaniem,
  • zdefiniowanie wiodących trendów w rozwoju branży szkoleń wpieranych technologią,
  • zweryfikowanie założeń i prognoz zadeklarowanych przez uczestników poprzedniego badania.

Na podstawie uzyskanych danych ponownie opracowany zostanie raport dostępny w formie elektronicznej i drukowanej. Towarzyszyć mu będą:

  • wywiady, artykuły i komentarze autorstwa kluczowych ekspertów w dziedzinie e-learningu i nowych technologii,
  • dobre praktyki z zakresu uczenia wspieranego technologią w firmach,
  • lista firm oferujących szkolenia e-learningowe,
  • lista technologii wykorzystywanych w szkoleniach.

Aby wziąć udział w badaniu wystarczy kliknąć w link http://technologie-w-uczeniu.questionpro.com i odpowiedzieć na kilka pytań. Ankieta jest anonimowa.

Wszyscy, którzy podzielą się z nami swoimi opiniami:

  • otrzymają bezpłatnie raport z wynikami badania w formie elektronicznej,
  • dostaną elektroniczne publikacje dotyczące metod szkoleniowych wykorzystujących nowe rozwiązania technologiczne,
  • wezmą udział w losowaniu 1 z 30 wejściówek na Digital Learning Congress II – unikatowe w tej części świata wydarzenie biznesowe, którego celem jest pokazanie najnowszych trendów i rozwiązań w dziedzinie przekazywania i zarządzania cyfrową wiedzą w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *