Ile kosztuje przygotowanie 1 godziny szkolenia blended learning? Ile czasu zajmuje? Co według badania Chapman Alliances składa się na blended learning?

Chapman Alliance już wcześniej prezentował ile trwa wykonanie jednej godziny szkolenia e-learning, o czym pisałem wcześniej na blogu. Badania dotyczyły jednak pojedyńczych kursów. Tym razem możemy dowiedzieć się więcej na temat złożonych projektów blended learning, składających się z różnych komponentów, w tym kursów w różnych  formach, tworzących jedno spójne szkolenie.

W badaniu wzięło udział 188 respondentów, którzy udostępnili informacje dotyczące praktyk rozwojowych związanych z realizacja projektów blended learning w swoich organizacjach, kosztów tych projektów, rezultatów, struktury zespołów biorących udział w projektach.

Co wynika z przeprowadzonego badania? Średni współczynnik rozwoju dla projektów blended learning wynosi 49:1 , co oznacza, że potrzebnych jest średnio 49 godzin, aby utworzyć jedną godzinę szkolenia blended learning. Outsourcing treści zmniejsza czas przygotowania, ale zwiększa koszty średnio o 1 158 dolarów za godzinę szkolenia.

Średni koszt godzinnego szkolenia blended learning wynosi 3 938 dolarów.

Jaka jest efektywność kosztów wytworzenia do czasu trwania? Jak wynika z ilustracji poniżej wynosi ona 81:1 przy szkoleniach jednodniowych. Koszty znacznie spadają przy szkoleniach 2-3 dniowych (wynoszą one 42:1) i przy szkoleniach dłuższych.

ChA02

Z przeprowadzonych badań wynika, że nie ma jednej formuły łączenia różnych form szkoleń w blended learningu. Oznacza to, że warto kierować się założonymi celami projektu oraz doświadczeniem w wyborze najskuteczniejszych komponentów szkolenia blended learning.

Pełne wyniki badań znajdziesz w prezentacji poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *