Przeglądając książkę Karla Kapp’a, o której pisałam w poprzednim wpisie, natknęłam się na kolejną grę edukacyjną i uważam, że bardzo interesującą.

Gra nazywa się Merchants (Kupcy). Została wyprodukowana przez Gamelearn SL. Uczy umiejętności negocjacji. W interaktywnej symulacji opartej na sześciu poziomach, uczestnik gry wciela się w rolę Carlo Vecchio, początkującego weneckiego kupca, w czasach, gdy Wenecja była ośrodkiem handlu w basenie Morza Śródziemnego. Jego zadanie to rozwijać swoje przedsiębiorstwo handlu morskiego, a także stanie się najlepszym negocjatorem w całej Wenecji.

2015-04-27_10h28_31

Dlaczego zainteresowałam się tą grą?

  • Buduje zaangażowanie i sprawia, że uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą natychmiast wykorzystać na stanowisku pracy.
  • Gra jest bardzo interaktywna. W interaktywny sposób uczy perswazyjnych umiejętności komunikacyjnych. Kluczowe umiejętności to budowanie zaufania, rozwiązywanie konfliktów, negocjacje, umiejętności prezentacji wniosków w celu osiągnięcia porozumienia.
  • Posiada zindywidualizowany feedback.
  • Jak pisze Kapp poziom szczegółowości i ilości spersonalizowanych informacji zwrotnych udzielanych w grze jest znacznie większy niż mogłyby być przekazane przez trenera światowej klasy w trakcie szkolenia na tradycyjnej sali wykładowej.
  • Dostępna jest on-line, a więc zawsze i wszędzie.
  • Większość szkoleń e-learning „rozwijających umiejętności” poświęca dużo czasu na słuchanie, czytanie, czy oglądanie, niż praktyczną naukę jak coś się robi. Ta gra wręcz odwrotnie.
  • Gra wywraca tradycyjną formułę większości szkoleń e-learning do góry nogami. W grze bowiem uczestnik (pracownik) otrzymuje pakiet z opisem celu gry i studium przypadku na bazie scenariusza do zapoznania się, a następnie spędza 90 procent lub więcej czasu na działaniu – praktycznym radzeniu sobie z pojawiającymi się wyzwaniami, podobnie jak na stanowisku pracy. To mocno empiryczne doświadczenie dla pracownika, który musi nauczyć się tego jak działać, a jak nie, aby odnieść sukces w grze.

Więcej o grze można przeczytać na stronie: https://www.game-learn.com/negotiation-video-game-and-simulator/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *