15 kwietnia w warszawskiej Kinotece uczestniczyłem w konferencji HR Tech Summit. Została ona zorganizowana przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Adresowana była głównie do osób z HR-ów i miała pokazać najnowsze technologie, wdrożenia i innowacje.

hrTech01

Chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami po konferencji. Było kilka wystąpień interesujących, które przekonały mnie, że warto było przyjechać, kilka niestety takich przy których zanotowałem „nic nowego”, „same ogólniki”, „rozczarowanie”.

Od strony technologicznej w zakresie informatycznego programowania rozwiązań dla działów HR, jak pokazał Piotr Skotnicki z BPSC S.A. w prezentacji „E-reality. Gdzie jest Świat, gdzie jest Polska? Najważniejsze trendy w obszarze technologii jutra dla HR w skali globalnej”,  polscy dostawcy w żaden sposób nie odstają od dostawców z zachodniej Europy czy Stanów Zjednoczonych. W dużej mierze potwierdzają to również wystąpienia na konferencji.

Jeżeli chodzi o wytyczanie trendów, jak widać było w prezentacji Natalii Hatalskiej pt. „Nowe technologie HR – konieczność czy miły dodatek?”, raczej nie kreujemy trendów, gonimy je ewentualnie dajemy sobie z nimi spokój.

hrTech02b

Duże wrażenie zrobił na mnie film pokazywany przez Natalię o nowych możliwościach prowadzenia rekrutacji. Film zamieszczam poniżej. Bardzo inspirujący, warto obejrzeć. Znajdziecie w nim elementy grywalizacji, zastosowanie mediów społecznościowych w procesie rekrutacji i pewnie wiele więcej rzeczy wartych uwagi.

Na konferencji, rozczarował mnie blok poświęcony zastosowaniu gier i grywalizacji. Nie ukrywam, że początkowo blok ten budził moje największe nadzieje, jednak w prezentacjach tego bloku nie pojawiło się nic co pokazywało by zastosowanie nowych technologii w grach, czy grywalizacji. Zobaczyłem za to zastosowanie klocków i planszy przypinanej magnesami do lodówki. Także omawiana metodyka nie zawierała niestety nic nowego.

Polskie HR-y szukają innowacyjnych rozwiązań i tworzą je wraz z dostawcami, mimo szczupłych niejednokrotnie sił i zabiegania. Pokazała to na konferencji Magdalena Komorowska z Kampanii Piwowarskiej, we wspólnym wystąpieniu z Marekiem Hylą z e-learning.pl.  Prezentacja udowodniła, że współpraca z dobrym dostawcą rozwiązań, mimo szczupłych sił HR-u może przynieść ciekawe efekty i przełożyć się na wymierne rezultaty dla organizacji. Podczas swojego wystąpienia pt. „Portal rozwojowy – czyli jak sformalizowaliśmy nieformalny rozwój w Kompanii Piwowarskiej?”  Mgdalena Komorowska i Marek Hyla pokazali jak można w innowacyjny sposób stosować skądinąd znane metody rozwoju zawodowego na portalu e-learningowym. Portal o którym mowa to Skills@Work. To nowy produkt firmy e-learning.pl, zastosowany w tym wypadku do szkolenia menadżerów.

hrTech03b

Portal e-learningowy Skills@Work stanowi świetny przykład  zastosowania znanych rozwiązań w innowacyjny sposób. Podczas konferencji produkt ten zaprezentował Marek Hyla i Sylwia Wszeborowska w prezentacji „Skills@Work – korporacyjny portal rozwojowy”. Pokazali co ich inspirowało podczas projektowania portalu.

hrTech04b

Zaprezentowali również z jakich kluczowych funkcjonalności składa się portal. Chciałbym wrócić do omówienia tego rozwiązania w którymś z kolejnych postów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *